Benjamin egy világutazó fiú, akinek 450 budapesti általános iskolás segített, hogy megismerhesse fővárosunkat.
Benjamin eltöltött nálunk nyáron és télen is egy-egy remek hetet. A séták, kirándulások és szórakoztató programok során mindig megtudott valami újat a városról. Barátokat szerzett és megismerkedett egy kedves, idős hölggyel is, Fantáziával és az ő varázsládikójával.
Az előző ajánlóban szereplő könyvet a Múzeumi Egér rajzolta, ez a könyv pedig azért érdekes, mert ehhez 10 iskola ügyes tanulói készítették a rajzokat. Aki kézbe veszi ezt a kalauzt, úgy láthatja Budapestet, ahogy Ti látjátok.
Az a helyzet, hogy most egy kicsit gondban vagyok. Benjamin 14 napja 105 oldalon keresztül ugyanis csak a könyv fele.
A második részben olyan dolgokat gyűjtöttek össze a könyv szerzői, melyek számotokra (és szüleitek számára) érdekesek, és hasznosak lehetnek Budapesten: látnivalók, szórakozás, játszóterek, vizes és havas programlehetőségek, sport. Az utolsó rész témája a vásárlás és étkezés, ami inkább a szüleiteknek szól (és nektek).
Jól jöhetne egy ilyen gyűjtemény a hétvégi vagy szünidei programok megtervezéséhez.
A gond az, hogy hiába botlunk mostanában lépten-nyomon bele ebbe a budapesti kalauzba, sajna már 2006-ban íródott, vagyis az információk egy része elavulhatott. Az igaz, hogy a könyv is figyelmeztet, ellenőrizni kell mindent indulás előtt. Arra meg ugye, ott az internet, és a heti programfüzetek. Mire jó akkor a könyv második fele?
Az internet kusza útvesztőjéhez képest mindenképp előnye, hogy ott lehet a kezetekben. Könnyebben átlátható, talán könnyebben használható, és azért vannak dolgok ? a hegyek, barlangok és az a néhány nevezetes épület, amit megemlít – melyek nem változnak.
No, ezért vagyok bajban. Olyan kicsit ez a könyv, mint a népmese: ad is, meg nem is.
Ha már itt tartunk, szerintem leginkább olyanoknak jó ez a könyv, akik még nem ismerik Budapestet.
Nekik jó ajándék lehet.
Mint megtudtam, Benjámin szülei hollandok, így angolul is kapható a könyv, tehát külföldi barátoknak és rokonoknak is ajándékozható.
Kiadó: Benjamin Guides Kiadó
Kiadás éve: 2006
Fordító: Kósa Erika
Oldalak száma: 216
Borító: spirál
Kötés: karton
Méret: 20 cm x 17.5 cm
Címkék: budapesti kalauz, gyerekeknek, gyerekkönyv, könyvajánló