A honfoglalás ezredik évfordulójának megünneplésére hosszú éveken át készült az ország. Az 1896-os millenniumi ünnepségekre új iskolák épültek országszerte. Erre az alkalomra készült el számos, Budapest mai arcát is meghatározó középület, közlekedési fejlesztés. A nagy építkezések mellett emlékművek is születtek az évforduló alkalmából, és a Városligetben, 1896-ban megrendezték az Ezredéves Országos Kiállítást. Az eseménysorozatból természetesen nem maradhattak ki az ünnepi ceremóniák, katonai parádék sem.
A millenniumi kvíz főszereplői olyan épületek, építmények, melyeket a honfoglalás ezredik évfordulójának köszönhetünk. Jó játékot!
Válaszd ki a 3 múzeum közül azt, amelynek építése nem 1896-ban fejeződött be!
Helyes válasz!
Ez nem jó!
-
A millennium évében készült el a Néprajzi Múzeumnak otthont adó épület is. Vajon eredetileg is múzeum volt?
Helyes válasz!
Ez nem jó!
-
1896. augusztus 31-én volt a Nagykörút ünnepélyes átadása. Miért volt szüksége a fővárosnak erre a több, mint 4 km hosszú útszakaszra?
Helyes válasz!
Ez nem jó!
-
1896-ban fejeződött be Budapest egyik templomának átépítése. A képen az 1872-ben kezdődött munkálatok előtti állapot látható. Melyik templomról van szó?
Helyes válasz!
Ez nem jó!
-
A millenniumi esztendőben új híddal is gazdagodott a főváros. Hogy megőrizzék az utókor számára, a Ferenc József híd alapokmányát elrejtették a hídban. Tippeld meg, hogy hol!
Forrásaim: archivnet.hu, books.google.hu (Zsámboki Gábor: Acélszerkezetű közúti hidak építése hazánkban 1945-1969 között), blog.goo.ne.jp, btm.hu, epulettar.hu, hu.wikipedia.org, lechnerkozpont.hu, lexikon.katolikus.hu, mek.oszk.hu, nemzetikonyvtar.blog.hu, origo.hu,urbanrail.net, panoramio.com, pestiferences.ofm.hu, weandthecolor.com. Siklóssy László: Hogyan épült Budapest? (1870-1930). Budapest, 1931. Az Állami Könyvterjesztő Vállalat reprint sorozatában megjelent 1985-ben.