Amikor már épp kitalálod, hogy merre fordítsd a fejed, megváltozik minden. Ez egy lehetetlen épület. Vagy mégsem?
Úgy tűnik, a Legóval még ez sem lehetetlen.
Igazán szórakoztató, szemünket és agyunkat tornáztató elfoglaltság követni a víz, vagy az emberek útját M.C. Escher épületeiben. A víz nem folyhat felfelé, de akkor hogy jut el a vízesésig? Különben is, a vízimalom csatornáinak falán látszik, hogy lejtenek. És ott vannak még a tornyok is. A bal oldali torony teteje távol van tőlünk, az alja, viszont közel van hozzánk, pedig a torony függőleges. Egy kis vízimalom megannyi rejtéllyel.
Az első, Relativitás című kép legó változata után nem volt nehéz kitalálni, hogy a Vízesés címűt is megépítették Legóból. Épp úgy, mint a holland művész, M.C. Escher másik két népszerű lehetetlen épületét.
A víz helyett, a Lépcsőn fel és le című alkotásnál a masírozó lovagok útján törhetjük a fejünket.
A Belvedere című képen két üzenetet is elrejtett Escher. A padon ülő fiú egy olyan lehetetlen kockát tart a kezében, amit M.C. Escher talált ki. A földön lévő papírlapon pedig egy másik lehetetlen kocka rajza látható. Ezt használta fel a Belvedere épületének megalkotásához. A lehetetlen épület Lego változatában még az Escher-féle kockát is igyekezett elkészíteni az alkotó.
Maurits Cornelis Escher (1898. június 17. ? 1972. március 27.) rajztehetségére középiskolai tanára figyelt fel. A középiskola után apja tanácsára építészetet kezdett tanulni. A főiskolán megismerkedett egy holland művésszel, aki Escher tehetségét látva azt javasolt neki, hogy építészet helyett grafikát tanuljon. M.C. Escher megfogadta művészbarátja tanácsát. Első lehetetlen valóságot ábrázoló munkáját Csendélet és Utca címmel 1937-ben készítette. – escher.hu, mcescher.com
Címkék: LEGO, lehetetlen épület, lehetetlen kocka, torony, vízesés, vízimalom